RSR020P03TL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 3 204
Datasheet
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 3 932
Datasheet
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Infineon Technologies
Infineon Technologies
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
onsemi
Vishay Siliconix
P-Channel 30 V 2A (Ta) 1W (Ta) Surface Mount TSMT3
RSR020P03TL
DigiKey Part Number
RSR020P03TLTR-ND - Tape & Reel (TR)
RSR020P03TLCT-ND - Cut Tape (CT)
RSR020P03TLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSR020P03TL
Description
MOSFET P-CH 30V 2A TSMT3
Customer Reference
Detailed Description
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
120mOhm @ 2A, 10V
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
4.3 nC @ 5 V
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Last Time Buy
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
370 pF @ 10 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
1W (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Supplier Device Package
TSMT3
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4V, 10V