TDZVTR18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TDZVTR18 |
Description | DIODE ZENER 18V 500MW TUMD2M |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 18 V 500 mW ±10% Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TDZVTR18 Models |
Category | Power - Max 500 mW |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 13 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±10% | Base Product Number |