AF500-151505
DigiKey Part Number
102-5140-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF500-151505
Description
THERM PAD 15MMX15MM 1 SHT=378PC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 15.00mm x 15.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
15.00mm x 15.00mm
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Series
Material
Non-Silicone
Packaging
Sheet
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
White
Type
Pad, Sheet
Thermal Conductivity
3.0W/m-K