CEB-12012-L100
DigiKey Part Number
2223-CEB-12012-L100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEB-12012-L100
Description
PIEZO DISC 12X.12MM, LEAD WIRES
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.9 kHz Feedback Buzzer Element 30V p-p 0.472" Dia (12.00mm) 1 kOhms
Category
Type
Feedback
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Impedance
1 kOhms
Series
Capacitance @ Frequency
13000pF @ 120Hz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Frequency
4.9 kHz
Termination
Wire Leads
Voltage - Input (Max)
30V p-p