CP073450-238
DigiKey Part Number
2223-CP073450-238-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP073450-238
Description
PELTIER, 3.4 X 5 X 2.38 MM, 0.7
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 0.4W @ 27°C 0.7 A 150°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CP073450-238 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height
2.38mm
Number of Stages
1
Series
Current - Max
0.7 A
Voltage - Max
1 V
Resistance
1.04 Ohms
Operating Temperature
150°C
Size / Dimension
Rectangular - 3.40mm L x 5.00mm W
Features
Lead Wires, Non-Sealed
Qmax @ Th
0.4W @ 27°C
Base Product Number
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C