FJ-10-D-08.00-4 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | FJ-10-D-08.00-4-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FJ-10-D-08.00-4 |
Description | CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 8" |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 8.000" (203.20mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FJ-10-D-08.00-4 Models |
Category | Number of Conductors 10 |
Manufacturer Samtec Inc. | Pitch 0.039" (1.00mm) |
Series | Length 8.000" (203.20mm) |
Packaging Bulk | Length - Exposed Ends 0.157" (4.00mm) |