FJH-50-R-03.00-4
DigiKey Part Number
FJH-50-R-03.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-50-R-03.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 3"
Detailed Description
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm)
EDA/CAD Models
FJH-50-R-03.00-4 Models
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)