SEAM-50-02.0-L-10-2-A-K-TR
SEAM-50-02.0-L-10-2-A-K-TR
SEARAY
SEAM-50-02.0-L-10-2-A-K-TR
DigiKey Part Number
SAM15075TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM15075CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAM-50-02.0-L-10-2-A-K-TR
Description
CONN HD ARRAY PLUG 500P SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
500 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SEAM-50-02.0-L-10-2-A-K-TR Models
Number of Rows
10
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Mated Stacking Heights
7mm, 8mm, 8.5mm, 9.5mm
Number of Positions
500
Height Above Board
0.181" (4.60mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)