LXM32MD18N4
DigiKey Part Number
4008-LXM32MD18N4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXM32MD18N4
Description
LXM32 MODULAR 18A RMS PEAK 3PH 4
Detailed Description
Servo AC 323 ~ 528VAC Supply 6A 200 ~ 240V Load
EDA/CAD Models
LXM32MD18N4 Models
Category
Number of Motors
1
Voltage - Load
200 ~ 240V
Series
Current - Output
6A
Voltage - Supply
323 ~ 528VAC
Interface
RS-485
Motor Type
AC Motor
Operating Temperature
0°C ~ 50°C