NSYCRN33200
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN33200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN33200
Description
ENCLOSURE STL 11.81"L X 11.81"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Gray Cover Included 11.811" L x 11.811" W (300.00mm x 300.00mm) X 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSYCRN33200 Models
Category
Height
7.874" (200.00mm)
Mfr
Area (L x W)
140in² (900cm²)
Packaging
Box
Design
Cover Included
Part Status
Active
Material
Container Type
Enclosure
Color
Gray
Size / Dimension
11.811" L x 11.811" W (300.00mm x 300.00mm)