SSL1D101BD | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4008-SSL1D101BD-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SSL1D101BD |
Description | SSR RELAY SPST-NO 100MA 1-48V |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SSL1D101BD Models |
Category | Voltage - Input 16 ~ 30VDC |
Mfr | Voltage - Load 1 V ~ 48 V |
Series | Load Current 100 mA |
Packaging Box | Termination Style PC Pin |
Part Status Active | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |