SSL1D101BDPV | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4008-SSL1D101BDPV-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SSL1D101BDPV |
Description | SSR RELAY SPST-NO 100MA 1-48V |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SSL1D101BDPV Models |
Category | Voltage - Input 16 ~ 30VDC |
Mfr | Voltage - Load 1 V ~ 48 V |
Series | Load Current 100 mA |
Packaging Box | Termination Style Screw Terminal |
Part Status Active | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |