SSL1D101JD | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4008-SSL1D101JD-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SSL1D101JD |
Description | SSR RELAY SPST-NO 100MA 1-48V |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SSL1D101JD Models |
Category | Voltage - Input 3 ~ 12VDC |
Mfr | Voltage - Load 1 V ~ 48 V |
Series | Load Current 100 mA |
Packaging Box | Termination Style PC Pin |
Part Status Active | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |