DKFP-B21B-1N3L
DigiKey Part Number
486-DKFP-B21B-1N3L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DKFP-B21B-1N3L
Description
DKFP COMP.CHOKE THT P V 1.5A 2X3
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.5A DCR 122mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
122mOhm (Typ)
Manufacturer
SCHURTER Inc.
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.748" L x 0.512" W (19.00mm x 13.00mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.827" (21.00mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
1.5A