RCLAMP1255P.TGT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RCLAMP1255P.TGT |
Description | TVS DIODE 4VWM 12.5VC SLP2018P6 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12.5V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SLP2018P6 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RCLAMP1255P.TGT Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 40W |
Series | Power Line Protection Yes |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications USB OTG |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 0.35pF @ 1MHz |
Type Steering (Rail to Rail) | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ) |
Unidirectional Channels 3 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 4V (Max) | Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad |
Voltage - Breakdown (Min) 4.5V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.5V | Base Product Number |