CN100D24
DigiKey Part Number
172-CN100D24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CN100D24
Description
SSR RELAY SPST-NO 6A 0-100V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CN100D24 Models
Category
Voltage - Input
15 ~ 30VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Series
Load Current
6 A
Packaging
Bulk
Termination Style
PC Pin
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C