AMS1117-3.3 SOT-89
DigiKey Part Number
5399-AMS1117-3.3SOT-89TR-ND - Tape & Reel (TR)
5399-AMS1117-3.3SOT-89CT-ND - Cut Tape (CT)
5399-AMS1117-3.3SOT-89DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMS1117-3.3 SOT-89
Description
IN 18V OUT 3.3V 1A SOT-89