3RT12656NF36 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 1
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 265 A 96 ~ 127VAC/DC Coil Chassis Mount, DIN Rail
3RT12656NF36
DigiKey Part Number
3473-3RT12656NF36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RT12656NF36
Description
CONTACTOR VAC S10 265A 96-127V 3
Detailed Description
Category
Switching Voltage
1000VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Release Time
100 ms
Coil Voltage
96 ~ 127VAC/DC
Coil Power
630W
Contact Rating (Current)
265 A