3VA52125GD412AA0
DigiKey Part Number
3473-3VA52125GD412AA0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3VA52125GD412AA0
Description
BRKR 3VA52 4P 125A 35KA FTFM 100
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker 125A 690 V AC 1 kV DC Lever DIN Rail
Category
Voltage Rating - AC
690 V
Manufacturer
Siemens
Voltage Rating - DC
1 kV
Series
Actuator Type
Lever
Packaging
Bulk
Number of Poles
4
Part Status
Active
Illumination
None
Mounting Type
DIN Rail
Approval Agency
UL
Current Rating (Amps)
125A