SIT8924BE-12-18E-33.330000
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BE-12-18E-33.330000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BE-12-18E-33.330000
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
33.33 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SIT8924BE-12-18E-33.330000 Models
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
4.5mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-PQFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
4.3mA
Voltage - Supply
1.8V