SIT8925BE-22-XXE-125.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8925BE-22-XXE-125.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8925BE-22-XXE-125.000000
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.5V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
8mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)