XTL911100-S999-540
DigiKey Part Number
3994-XTL911100-S999-540TR-ND - Tape & Reel (TR)
3994-XTL911100-S999-540CT-ND - Cut Tape (CT)
3994-XTL911100-S999-540DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XTL911100-S999-540
Description
CRYSTAL 1.2 X 1.0MM 32 MHZ 8PF
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.2x1)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.012" (0.30mm)