X2Q3103KN1B0130110050ES0
DigiKey Part Number
4378-X2Q3103KN1B0130110050ES0-ND
Manufacturer
Songtian Electronic Technology (HK) Limited
Manufacturer Product Number
X2Q3103KN1B0130110050ES0
Description
X2 310VAC 10NF 10% P=10MM W13*H1
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 310V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
310V