RAVF104DJT33R0
DigiKey Part Number
RAVF104DJT33R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
RAVF104DJT33R0CT-ND - Cut Tape (CT)
RAVF104DJT33R0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF104DJT33R0
Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 0804
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RAVF104DJT33R0 Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
33
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)