RNF14FTD499K
DigiKey Part Number
RNF14FTD499KTR-ND - Tape & Reel (TR)
RNF14FTD499KCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FTD499K
Description
RES 499K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
499 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF14FTD499K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)