RPC2512FT100R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 5 067
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
Similar
Bourns Inc.
100 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RPC2512FT100R
DigiKey Part Number
RPC2512FT100R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPC2512FT100R
Description
RES 100 OHM 1% 1.5W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RPC2512FT100R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)