SP3AJT18R0
DigiKey Part Number
SP3AJT18R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SP3AJT18R0
Description
RES 18 OHM 5% 4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 Ohms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Fusible, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
SP3AJT18R0 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)