BAT30SWFILM
DigiKey Part Number
497-5553-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-5553-1-ND - Cut Tape (CT)
497-5553-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAT30SWFILM
Description
DIODE ARR SCHOT 30V 300MA SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Series Connection 30 V 300mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BAT30SWFILM Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
530 mV @ 300 mA
Manufacturer
STMicroelectronics
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 30 V
Part Status
Active
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Series Connection
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Schottky
Package / Case
SC-70, SOT-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
SOT-323
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
300mA (DC)