0530CDMCCDS-2R2MC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0530CDMCCDS-2R2MC |
Description | FIXED IND 2.2UH 5.8A 29 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 5.8 A 29mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 9A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 29mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Supplier Device Package SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |