CDRH74NP-101MC-B
DigiKey Part Number
308-1503-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1503-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1503-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH74NP-101MC-B
Description
FIXED IND 100UH 600MA 610 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Inductor 600 mA 610mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
610mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)