CDRH74NP-102MC-B
DigiKey Part Number
308-1504-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1504-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1504-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH74NP-102MC-B
Description
FIXED IND 1MH 180MA 6 OHM SMD
Detailed Description
1 mH Shielded Inductor 180 mA 6Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
6Ohm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)