CDRH74NP-150MC-B | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDRH74NP-150MC-B |
Description | FIXED IND 15UH 1.47A 81 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Inductor 1.47 A 81mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CDRH74NP-150MC-B Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 81mOhm Max |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 100°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 1 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |