CDRH74NP-150MC-B
DigiKey Part Number
308-1505-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1505-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1505-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH74NP-150MC-B
Description
FIXED IND 15UH 1.47A 81 MOHM SMD
Detailed Description
15 µH Shielded Inductor 1.47 A 81mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDRH74NP-150MC-B Models
DC Resistance (DCR)
81mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)