XC53G2-32.000-F08GGJPK
DigiKey Part Number
4309-XC53G2-32.000-F08GGJPKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-XC53G2-32.000-F08GGJPKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XC53G2-32.000-F08GGJPK
Description
CRYSTAL 32MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±50ppm Crystal 8pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)