HFZ 1005PF-471T11
DigiKey Part Number
4816-HFZ1005PF-471T11TR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-HFZ1005PF-471T11CT-ND - Cut Tape (CT)
4816-HFZ1005PF-471T11DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFZ 1005PF-471T11
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1.1A 180mOhm
Category
Current Rating (Max)
1.1A
Manufacturer
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
180mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz