OOEWDLHAYF-156.250000MHZ
DigiKey Part Number
1664-OOEWDLHAYF-156.250000MHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OOEWDLHAYF-156.250000MHZ
Description
XTAL OSC XO 156.25MHZ 3.3V HCSL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
HCSL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
38mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.085" L x 0.069" W (2.15mm x 1.75mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.032" (0.81mm)