OOEWDLVAYF-156.250000MHZ
DigiKey Part Number
1664-OOEWDLVAYF-156.250000MHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OOEWDLVAYF-156.250000MHZ
Description
XTAL OSC XO 156.25MHZ 3.3V LVDS
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
35mA
Size / Dimension
0.085" L x 0.069" W (2.15mm x 1.75mm)
Height - Seated (Max)
0.032" (0.81mm)