FBMH4532HM681-T
DigiKey Part Number
587-1761-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1761-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1761-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMH4532HM681-T
Description
FERRITE BEAD 680 OHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 4A 28mOhm
EDA/CAD Models
FBMH4532HM681-T Models
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
28mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
680 Ohms @ 100 MHz