LBMGA160808T102RG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 96 608
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 600mA 350mOhm
LBMGA160808T102RG
DigiKey Part Number
587-LBMGA160808T102RGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LBMGA160808T102RG
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
600mA
Manufacturer
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz