LCMCA321611T600RG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LCMCA321611T600RG |
Description | FERRITE BEAD 60 OHM 1206 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 60 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 4A 10mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LCMCA321611T600RG Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 10mOhm |
Manufacturer Taiyo Yuden | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.051" (1.30mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Impedance @ Frequency 60 Ohms @ 100 MHz | Features Automotive |
Current Rating (Max) 4A |