LCMGA452525T162NG
DigiKey Part Number
587-LCMGA452525T162NGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LCMGA452525T162NGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LCMGA452525T162NGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCMGA452525T162NG
Description
FERRITE BEAD 1.6 KOHM 1810 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.6 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1810 (4525 Metric) 2A 130mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LCMGA452525T162NG Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
130mOhm
Manufacturer
Taiyo Yuden
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1810 (4525 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.110" (2.80mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
1.6 kOhms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
2A