ADFGP.55A.07.0100C
ADFGP.55A.07.0100C
DigiKey Part Number
931-ADFGP.55A.07.0100C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADFGP.55A.07.0100C
Description
GPS L1/L2/L5, GLONASS AND BEIDOU
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS, IRNSS, QZSS, SBAS Ceramic Patch I-PEX MHFHT PCB
Category
Number of Bands
5
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
1.5
Series
Gain
1.99dBi, 1.86dBi, 1.64dBi, 2.38dBi, 2.36dBi
Packaging
Tray
Features
Cable - 100mm, LNA, Filter
Part Status
Active
Termination
I-PEX MHFHT
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
PCB
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.669" (17.00mm)
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.227GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.603GHz