DL-210-24-00-00-00
DL-210-24-00-00-00
DL-210-24-00-00-00
DL-210-24-00-00-00
DigiKey Part Number
926-1091-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DL-210-24-00-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-LIQ 207W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Liquid Thermoelectric Assembly 207 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DL-210-24-00-00-00 Models
Category
Current
8.1 A
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Voltage
24 V
Series
Power - Input
194 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 62°C
Part Status
Active
Weight
2.9 lbs (1.3 kg)
Heat Transfer Type
Direct to Liquid
Dimensions - Overall
240mm L x 60mm W x 39mm H
Power - Cooling
207 W