LA-160-24-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1088-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LA-160-24-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 160W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid to Air Thermoelectric Assembly 160 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LA-160-24-02-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Warm Side
Series
Power - Input
178 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 46°C
Part Status
Active
Weight
7.7 lbs (3.5 kg)
Heat Transfer Type
Liquid to Air
Dimensions - Overall
300mm L x 152mm W x 105mm H
Power - Cooling
160 W
Base Product Number
Current
7.4 A