ACM2520-601-3P-T002
DigiKey Part Number
445-ACM2520-601-3P-T002TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM2520-601-3P-T002
Description
CMC 3LN 600 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
3 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 100 MHz DCR
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
20V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.051" (1.30mm)