B32524Q6225K189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 971
Datasheet
2.2 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
B32524Q6225K189
DigiKey Part Number
B32524Q6225K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32524Q6225K189
Description
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32524Q6225K189 Models
Category
Voltage Rating - DC
400V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
200V