B65651T0100A033
B65651T0100A033
B65651T0100A033
DigiKey Part Number
495-5149-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65651T0100A033
Description
FERRITE CORE P 100NH M33 2PCS
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated M33 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 0.724" (18.40mm) Diameter 0.209" (5.30mm) Height
Category
Tolerance
±3%
Effective Permeability (µe)
48.0
Packaging
Box
Initial Permeability (µi)
750
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹
0.6
Core Type
P (Pot Core)
Effective Length (le) mm
25.9
Supplier Device Package
P 18 x 11
Effective Area (Ae) mm²
43.0
Material
M33
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³
1114.0
Diameter
0.724" (18.40mm)
Inductance Factor (Al)
100 nH
Height
0.209" (5.30mm)