B72714D0160H060
DigiKey Part Number
495-3688-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-3688-1-ND - Cut Tape (CT)
495-3688-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B72714D0160H060
Description
VARISTOR 22V 0508
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Varistor 4 Circuit Surface Mount, MLCV 0508 (1220 Metric)
EDA/CAD Models
B72714D0160H060 Models
Category
Varistor Voltage (Min)
22 V
Number of Circuits
4
Series
Capacitance @ Frequency
15 pF @ 1 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum DC Volts
16 V