C3216X8R2A104K115AA
DigiKey Part Number
445-2521-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2521-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2521-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X8R2A104K115AA
Description
CAP CER 0.1UF 100V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X8R2A104K115AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)