CLF7045NIT-150M-D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CLF7045NIT-150M-D |
Description | FIXED IND 15UH 2.3A 66 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.3 A 66mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CLF7045NIT-150M-D Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 2.3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 66mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm) |